Naše Pivo

 • Velkopopovický Kozel 11 %

  Svetlé výčapné pivo s plnšou chuťou troch druhov sladov a jemnou horkosťou chmeľu.

  Obsah alkoholu 4,6 %

 • Velkopopovický Kozel 10 %

  Svetlé výčapné pivo s hladkou chuťou a žiarivo zlatavou farbou.

  Obsah alkoholu 4 %

 • Kozel Polotmavý 11 %

  Polotmavé výčapné pivo, ktoré v sebe spája osviežujú horkosť svetlého piva a vyladené karamelové tóny tmavého piva. 

  Obsah alkoholu 4,7 %

 • Velkopopovický Kozel Černý

  Tmavé výčapné pivo vyrábané zo starostlivo vybranej zmesi tmavých sladov.

  Obsah alkoholu 3,8 %

 • Velkopopovický Kozel 12 %

  Svetlý ležiak s plnou chuťou obohatenou jemnou chmeľovou a sladovou arómou.

  Obsah alkoholu 4,7 %

Brand History

Príbeh Velkopopovického Kozla
Kozel je už poriadne fúzaté pivo. Pozri sa, čo všetko si pamätá!
2015
Rekordný prípitok

Na Dni Kozla sme vytvorili nový rekord a pod dohľadom drevenej sochy Kozla Oldu sme si spoločne pripili pri najdlhšom stole. Oslávili sme tak tradíciu stretávania sa s blízkymi pri dobrom pive a českú pohostinnosť.

2014
Kozlove 140. výročie

K výročiu 140 rokov od založenia pivovaru sme obliekli pivné fľaše do retro etikety s pôvodnými motívmi. Milovníci nášho piva tiež mohli posielať Kozlovi do pivovaru špeciálne blahoželania, ktoré sme uložili do našej pamätnej truhly.

2009
Rohatý pollitrák

Český umelec Jan Čapek vyrobil pre Kozla poctivý rohatý pollitrák, z ktorého si dnes môžeš pripiť v každej poctivej krčme. Uhádneš, kto mu pri návrhu slúžil ako model?

2007
Prvá Kozlovna

Otvorili sme prvú Kozlovnu s atmosférou tradičnej českej krčmičky a dobovou výzdobou, ktorá ti pripomenie históriu pivovaru. Okrem čerstvého tankového piva si tu pochutnáš aj na pivných špeciáloch a porcii poctivého českého jedla.

1993
Deň Kozla

Všetky cesty milovníkov piva vedú od roku 1993 do Velkých Popovic. Vtedy sa tu po prvýkrát uskutočnil Deň Kozla, pivný sviatok a miesto stretnutia Kozlích fanúšikov, ktorého tradícia pretrváva dodnes.

1965
Prvé tankové pivnice

Ako sa Kozel stával čím ďalej obľúbenejším a rozšírenejším pivom, prišiel Velkopopovický pivovar s nápadom prvých tankových pivníc. Nákladné vozy tak privážali do krčiem priamo cisterny s pivom, aby si čerstvého Kozla mohli dopriať aj tí, ktorí to majú do Popovic ďaleko.

1938
Maskot pivovaru

Majitelia si na počesť značky priviedli do pivovaru živého kozla, ktorý sa stal maskotom Velkopopovického pivovaru. Kozel dostal meno Olda, rovnako ako jeho nasledovníci, ktorých môžeš stretnúť v pivovare dodnes.

1922
Prvé Kozlie etikety

Pivovar si aj napriek päťdesiatročnej tradícii varenia piva zaregistroval značku a názov Velkopopovický Kozel až v roku 1922. Pivné fľaše tak mohli konečne zdobiťprvé etikety s tradičným motívom Kozla.

1874
Maľba Kozla od francúzskeho maliara

Keď v sudoch dozrievala prvá várka Velkopopovického piva, dedinu navštívil potulný francúzsky maliar. Pohostinnosť miestnych mu tak učarovala, že im venoval na rozlúčku maľbu Kozla, ktorá sa stala symbolom Velkopopovického pivovaru.

1870
Založenie Velkopopovického pivovaru

Pivo sa vo Velkých Popoviciach varilo už od 14. storočia, až barón František Ringhoffer sa však rozhodol obnoviť jeho slávu a vybudoval tu skutočný pivovar. Zanechal tak za sebou odkaz, ktorý navždy spojil Velké Popovice s poctivo uvareným pivom.